PŚ w Sapporo: trzeci z rzędu triumf Norweżki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Laurent Salino/Agence Zoom / Na zdjęciu: Maren Lundby
Getty Images / Laurent Salino/Agence Zoom / Na zdjęciu: Maren Lundby

Trzeci raz z rzędu Maren Lundby była najlepsza w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach kobiet. W niedzielę po próbach na 95,5 oraz 98,5 metra Norweżka wygrała zawody w Sapporo. Lundby umocniła się po tym triumfie na prowadzeniu w PŚ.

W tym artykule dowiesz się o:

Po raz pierwszy w tym sezonie drugie miejsce zajęła Sara Takanashi. Japonka, obrończyni Kryształowej Kuli, przegrała ze zwyciężczynią aż o 20,3 punktu. Po pierwszej serii Takanashi była sklasyfikowana na 3. miejscu, ale w finale zaprezentowała się lepiej niż druga na półmetku Niemka Katharina Althaus.

Ostatecznie skoczkinie zamieniły się miejscami. Japonka cieszyła się z 2. lokaty, a Niemka z 3. pozycji. Tym samym niedzielny konkurs w Sapporo był pierwszym w bieżącym sezonie, w których dwóch czołowych miejsc nie zajęły Maren Lundby i Althaus.

Łącznie wystartowało 39 zawodniczek. W tym gronie nie było żadnej reprezentantki Polski. Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet (dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy) zaplanowano w japońskim Zao (19-21 stycznia).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Maren Lundby, która ma 60 punktów przewagi nad drugą Althaus i 200 "oczek" więcej od trzeciej Takanashi.