Antti Aalto mistrzem Finlandii w skokach narciarskich na dużym obiekcie w Lahti

Antti Aalto (klub Kiteen Urheilijat) wygrał na dużym obiekcie w Lahti mistrzostwa Finlandii w skokach narciarskich na igelicie.

Piotr Ziemka
Na zdjęciu skocznia Salpausselka w Lahti Getty Images / Giovanni Auletta/Agence Zoom / Na zdjęciu skocznia Salpausselka w Lahti
W pierwszej rundzie Antti Aalto wykonał najdłuższy skok konkursu. Wylądował na 131. metrze skoczni Salpausselkä (HS130). W drugiej serii 23-letni zawodnik miał trzeci rezultat - wystarczający do utrzymania przodownictwa. Na drugim stopniu podium stanął Jarkko Maeaettae (Kainuun Hiihtoseura) Urodzony w 1994 roku zawodnik na półmetku zajmował czwartą lokatę. W następnej odsłonie rywalizacji skoczył najdalej (118,5 metra) i zdobył najwięcej punktów (118).

Trzecią pozycję zajmowaną po połowie konkursu zachował Andreas Alamommo. Zawodnik zespołu Ounasvaaran Hiihtoseura do srebrnego medalisty stracił cztery dziesiąte punktu. Spadek z drugiego miejsca na czwarte zaliczył Eetu Nousiainen (Puijon Hiihtoseura). Natomiast piąty był Niko Kytoesaho (Lahden Hiihtoseura). Sklasyfikowano 27 skoczków.

Mistrzostwa Finlandii kobiet na normalnej skoczni Salpausselkä (HS100) wygrała Susanna Forsstroem (85,5 i 84 metry, a także 200 punktów). Druga była Julia Tervahartiala (192 punkty).