PK w Iron Mountain: Paschke i Markeng najlepsi. Dobra postawa Zniszczoła

Pius Paschke i Thomas Aasen Markeng byli najlepsi w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Wśród Polaków z dobrej strony zaprezentował się Aleksander Zniszczoł.

Piotr Szarwark
Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
W Iron Mountain zaplanowano trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W piątek jednak pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie rywalizacji, dlatego organizatorzy postanowili, że w sobotę odbędą się dwa konkursy.

W pierwszym z nich triumfował Pius Paschke, który wyprzedził dwóch Norwegów - Robina Pedersena oraz Thomasa Aasena Markenga. Niemiec po pierwszej serii zajmował drugą lokatę, ale w drugiej próbie osiągnął 139 metrów w mniej sprzyjających warunkach i ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium.

Najlepiej z Polaków spisał się Andrzej Stękała - osiągnął 131 i 128 metrów, co pozwoliło mu zająć ósmą lokatę. Na 11. pozycji zawody zakończył Aleksander Zniszczoł (126 oraz 129 m), a Klemens Murańka (121,5 oraz 127 m) był 22. Punktów do klasyfikacji PK nie zdobył tylko Przemysław Kantyka (108,5 metra, 36. miejsce).

Czytaj również: Gregor Schlierenzauer po latach wrócił na podium. "Za mną ciężkie tygodnie"

W drugim konkursie zwyciężył Markeng, który w drugiej serii uzyskał 134 metry, dzięki czemu awansował z czwartego na pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium stanął Stefan Huber, a trzeci był Markus Schiffner.

Wśród reprezentantów Polski z bardzo dobrej strony pokazał się Zniszczoł - piąte miejsce (126 oraz 129,5 metra). Tym razem w najlepszej "30" znalazł się Kantyka (16. lokata po skokach na 123 i 130 metrów), a 28. pozycja przypadła Murańce (114 i 121,5 metra). Stękała natomiast spisał się najgorzej, bo w pierwszej próbie wylądował na 105. metrze, co dało mu 37. miejsce.

W niedzielę odbędzie się trzeci konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain.