PK w Czajkowskim: kolejne zwycięstwo Aleksandra Zniszczoła, Andrzej Stękała drugi!

Aleksander Zniszczoł zwyciężył zawody Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim, a na drugim miejscu uplasował się Andrzej Stękała. Punkty zdobyło pięciu Polaków.

Piotr Szarwark
Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
42 zawodników stanęło na starcie przedostatnich w sezonie 2018/19 zawodów Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim (HS 102). W stawce znalazło się pięciu Polaków, na czele z Aleksandrem Zniszczołem, który zwyciężył poprzedni konkurs PK w Zakopanem. 25-latek po raz kolejny potwierdził bardzo wysoką formę.

Zniszczoł w pierwszej serii osiągnął 101 metrów i na półmetku o 4,5 punktu wyprzedzał Andrzeja Stękałę (98,5 metra). Do drugiej rundy awansowali również trzej pozostali Polacy - Paweł Wąsek był 11. po pierwszej serii (92 metry), a Klemens Murańka i Przemysław Kantyka zajmowali ex aequo 18. lokatę.

W finałowej serii Zniszczoł dołożył jeszcze pół metra (101,5), dzięki czemu odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach PK. Stękała utrzymał drugą lokatę (99 metrów w drugiej serii), a podium uzupełnił Andreas Granerud Buskum (do Zniszczoła stracił 10,2 punktu).

Wąsek zaliczył awans z 11. na 7. miejsce (97,5 metra w drugiej próbie), Kantyka był 16. (92 metry), a Murańka znalazł się tuż za jego plecami (93,5 metra).

W niedzielę rozegrany zostanie ostatni konkurs z cyklu PK.