Skoki. Paweł Wąsek wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie

Paweł Wąsek wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na igelicie we Frensztacie. Tuż za podium znalazł się Klemens Murańka.

Piotr Ziemka
Paweł Wąsek Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
Po pierwszej serii prowadził Rok Justin. Paweł Wąsek na półmetku zajmował drugą lokatę ze stratą 2,6 punktu do Słoweńca. W drugiej rundzie zdyskwalifikowany w piątkowym konkursie skoczek uzyskał najdłuższą odległość - osiągnął 103,5 metra - i zdobył najwięcej punktów. 20-letni Polak triumfował z przewagą czterech dziesiątych punktu nad Justinem. Trzecie miejsce zajął zwycięzca piątkowego konkursu - Joakim Aune.

Z szóstej pozycji po pierwszej rundzie na czwartą awansował Klemens Murańka. Piąty był Andrzej Stękała. Z kolei Kacper Juroszek znalazł się na osiemnastym miejscu.

Na 31. pozycji w gronie 64 skoczków został sklasyfikowany Tomasz Pilch. Trzydziesty zawodnik zdobył od niego o punkt więcej.

Wąsek po raz trzeci uplasował się w czołowej trójce PK w skokach narciarskich23 lutego 2019 roku był drugi w Brotterode. W niedzielę 11 sierpnia stanął na trzecim stopniu podium w Wiśle.

Liderem klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego jest Murańka. Triumfator obu rozegranych w poprzednim tygodniu konkursów w Wiśle uzyskał siódme miejsce startowe dla polskiej reprezentacji na następny period Letniej Grand Prix.

Z piątej pozycji na drugą w "generalce" przesunął się Stękała. Następne zawody odbędą się 31 sierpnia i 1 września w Rasnovie.