Skoki. Roman Koudelka mistrzem Czech na dużym obiekcie. Wystąpiło 10 Polaków

Roman Koudelka wygrał na dużym obiekcie Jested (K120, HS136) mistrzostwa Czech w skokach narciarskich na igelicie. W konkursie wzięło udział 29 zawodników: osiemnastu Czechów, dziesięciu Polaków oraz Niemiec.

Piotr Ziemka
Roman Koudelka WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Roman Koudelka
W pierwszej serii na 135. metrze wylądowali Roman Koudelka oraz Filip Sakala. O 2,5 punktu lepsze noty za styl od sędziów dostał Koudelka. W drugiej rundzie syn Jaroslava Sakali skoczył dalej i zdobył więcej punktów od lidera. 30-letni zawodnik zachował jednak przodownictwo. Zwyciężył z przewagą 1,4 punktu.

Brązowy medal otrzymał Cestmir Kozisek. Czwarty był Vojtech Stursa. Na piątej pozycji został sklasyfikowany Viktor Polasek - zwycięzca rozegranych 30 czerwca mistrzostw kraju na normalnej skoczni, Pucharu Starosty Rożnowa oraz konkursu Velka Cena.

Najlepiej z grona kombinatorów norweskich spisał się Ondrej Pazout, który miał siódmy wynik. Czołową dziesiątkę zamknął złoty medalista mistrzostw Czech juniorów - Benedikt Holub.

Na jedenastej pozycji został sklasyfikowany najlepszy z dziesięciu polskich juniorów występujących gościnnie w mistrzostwach Czech - Stanisław Ciszek. W drugiej dziesiątce znaleźli się też trzynasty Jarosław Krzak, siedemnasty Wiktor Pękala, osiemnasty Szymon Zapotoczny oraz dwudziesty Jan Rzadkosz.