Skoki narciarskie. Puchar Świata 2019/20. 67. podium Kamila Stocha, po raz dziesiąty w Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch po raz kolejny w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata rozgrywanego w Wiśle. To już 67. zawody w historii, kiedy skoczek z Zębu zajmuje miejsce w czołowej trójce.

W tym artykule dowiesz się o:

Loteryjne zawody w Wiśle miały bardzo nieoczekiwany przebieg, także dla reprezentantów Polski. Po pierwszej serii żadnego z nich nie było w pierwszej "10", ale w rundzie finałowej Kamil Stoch awansował z 12. miejsca na trzecie (WIĘCEJ).

Tym samym Stoch po raz 67. stanął na podium, co ciągle daje mu ósme miejsce w historii pod tym względem. 32-latek do tej pory zwyciężył 33 konkursy,  18 razy był drugi, a w Wiśle po raz 16 w karierze stanął na najniższym stopniu podium. Przed Polakiem znajduje się Jens Weissflog (73 razy na podium: 33 razy na pierwszym miejscu, 19 razy na drugim i 21 razy na trzecim).

Warto dodać także, że dla Stocha jest to już piąte miejsce na podium wywalczone w Wiśle (wcześniej dwa razy był pierwszy i dwa razy drugi). W sumie na polskiej ziemi Stoch dziesięć razy zajmował miejsce w TOP 3 i jest zdecydowanie najlepszy pod tym względem.