Skoki narciarskie. Młody polski skoczek Mateusz Gruszka złamał rękę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Mateusz Gruszka

18-letni polski skoczek narciarski Matuesz Gruszka złamał rękę. Do przykrego zdarzenia doszło w czasie jednego z treningów kadry młodzieżowej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodnik AZS-u Zakopane bez powodzenia występował w Pucharze Kontynentalnym - w norweskim Vikersund zajął 54. i 61. miejsce. Lepiej szło mu w zawodach FIS Cup, trzecich w kolejności po Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym. W jednym z konkursów w Szczyrku był 7., z kolei w rumuńskim Rasnovie ukończył dwa konkursy w drugiej dziesiątce (19. i 12. miejsce).

W październiku młody zawodnik zdobył w Szczyrku złoty medal letnich mistrzostw Polski w zawodach drużynowych. W zespole AZS-u Zakopane skakał razem z Krzysztofem Leją, Andrzejem Stękałą i Maciejem Kotem.

Wcześniej w tym roku Gruszka wystąpił w mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym w Lahti. W zawodach indywidualnych zajął 40. miejsce. Poważny uraz może uniemożliwić mu start w przyszłorocznych MŚJ, które odbędą się w marcu w niemieckim Oberwiesenthal.

Czytaj także: 68. TCS: Kazimierz Długopolski zaniepokojony formą Polaków. "Liczyłem na dużo więcej" 68. Turniej Czterech Skoczni? Gdzie oglądać kwalifikacje i konkursy? (transmisja)