Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni w Ga-Pa: bez przeliczników Dawid Kubacki byłby jeszcze wyżej!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Gdyby w noworocznym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen nie było przeliczników za wiatr, to Dawid Kubacki zająłby 2. miejsce i przegrał tylko z Norwegiem Mariusem Lindvikiem.

Tylko na WP SportoweFakty, w sezonie 2019/2020, po każdym indywidualnym konkursie Pucharu Świata sprawdzamy jak wyglądałyby wyniki zawodów (najlepszej dziesiątki) bez przeliczników za wiatr i ewentualne zmiany belki startowej.

Na podstawie not bez przeliczników układamy najlepszą dziesiątkę i przyznajemy jej punkty do klasyfikacji "króla nart bez przeliczników" (10 "oczek" dla triumfatora, 9 dla drugiego skoczka, itd., aż do 1 punktu za 10. miejsce).

W Garmisch-Partenkirchen, podobnie jak w Oberstdorfie, warunki pogodowe były dość stabilne. Pojawiały się jednak lekkie różnice w kierunku wiatru, dlatego przeliczniki odegrały trochę rolę w wynikach najlepszej trójki zmagań.

Gdyby ich nie było, to w środę cieszylibyśmy się z 2., a nie 3. miejsca Dawida Kubackiego. W oficjalnych wynikach Polak minimalnie, o 1 punkt, przegrał z Karlem Geigerem. Bez przeliczników, Kubacki byłby lepszy od Niemca i to dość zdecydowanie, bo wygrałby z podopiecznym Stefana Horngachera o 3,9 punktu.

Bez względu na to, czy w środę na Neue Große Olympiaschanze (HS140) stosowane byłyby przeliczniki, czy by ich nie było, to zmagania wygrałby i tak Marius Lindvik.

W klasyfikacji "króla nart bez przeliczników", publikowanej tylko na WP SportoweFakty, nowym liderem został Niemiec Karl Geiger. Na 4. pozycję awansował Dawid Kubacki.