Skoki narciarskie. Puchar Świata kobiet w Sapporo. Triumf Evy Pinkelnig. Kolejne punkty Kingi Rajdy

Eva Pinkelnig odniosła zwycięstwo w drugim z konkursów Pucharu Świata, rozgrywanym na obiekcie Okurayama (HS 137) w Sapporo. Kolejne punkty zdobyła Kinga Rajda. Polka ukończyła zmagania na 24. pozycji.

Adrian Nuckowski
Kinga Rajda Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Kinga Rajda
32-letnia Austriaczka zdecydowanie prowadziła na półmetku zmagań, mając przewagę nad drugą Maren Lundby aż 18,3 pkt oraz 22,3 pkt nad Rosjanką Sofią Tichonową. W drugiej serii Eva Pinkelnig swój sukces przypieczętowała skokiem na odległość 130 metrów, za który otrzymała notę 118,2 pkt. Tym samym Pinkelnig odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Dzień wcześniej tej sztuki dokonała jej dużo młodsza rodaczka, Marita Kramer. Drugą pozycję po raz kolejny zajęła liderka Pucharu Świata, Maren Lundby. Podium uzupełniła najbardziej doświadczona z wymienionego grona, Daniela Iraschko-Stolz.

Kolejny dobry występ zanotowała Kinga Rajda. Polka w obu seriach uzyskała odpowiednio 110,5 oraz 103 metry, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło jej uplasować się na 24. miejscu. W sobotnim (11 stycznia) konkursie Rajda zanotowała najlepszy wynik w dotychczasowych startach, zajmując 21. pozycję. Druga z reprezentantek Polski, Anna Twardosz ponownie nie zakwalifikowała się do finałowej rundy, kończąc zmagania na 37. miejscu.

W dniach 17-19 zawodniczki rywalizować będą na skoczni w Zao.