Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Kamil Stoch coraz bliżej kolejnej legendy!

Kamil Stoch odżył. W świetnym stylu wygrał w Zakopanem. Odniósł już 35. zwycięstwo w swojej karierze w Pucharze Świata. W klasyfikacji wszechczasów zajmuje wciąż piąte miejsce. Jest jednak coraz bliżej kolejnej legendy skoków narciarskich.

Szymon Łożyński
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Z Zakopanego Szymon Łożyński, dziennikarz WP SportoweFakty

To był spektakl, po którym Zakopane nie zaśnie. Kamil Stoch skakał jak za najlepszych lat. Zaatakował w mistrzowskim stylu. Po pierwszej serii był trzeci. W drugiej odpalił jednak 140 metrów. Stephan Leyhe oraz Dawid Kubacki nie odpowiedzieli tak dobrymi skokami.

Stoch wygrał po raz 35. w swojej karierze. O jeden triumf więcej ma Janne Ahonen. Fin zakończył jednak już swoją karierę. Stoch skacze nadal. Jeśli będzie w kolejnych konkursach latał tak jak w Zakopanem, to bez problemu wyprzedzi Ahonena jeszcze w tym sezonie.

W klasyfikacji wszechczasów wciąż najlepszym z Polaków jest Adam Małysz. Wygrał 39 zawodów. Liderem w całym zestawieniu jest Gregor Schlierenzauer. Austriak triumfował 53 razy.

Dwa kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w Sapporo. Transmisja z zawodów w TVP1, Eurosporcie 1. Początek sobotniego konkursu o 8:30 rano. Niedzielne zmagania w nocy z soboty na niedzielę o 2:00. Godziny według czasu polskiego.