Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Clemens Leitner najlepszy w Lahti. Paweł Wąsek w "10"

Clemens Leitner odniósł zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego na skoczni Salpausselka w Lahti. Austriak zanotował swój czwarty triumf obecnej zimy. Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek, zajął 9. miejsce.

Adrian Nuckowski
Paweł Wąsek Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
Na półmetku zmagań w Lahti liderem był Lovro Kos. Słoweniec miał zaledwie 0,7 pkt przewagi nad drugim Janem Hoerlem i 2,8 pkt nad Clemensem Leitnerem. W finałowej serii doszło do przetasowań na czołowych pozycjach. Jako jedyny 130 metrów (131) przekroczył Leitner i to on ukończył zawody na pierwszej pozycji.

Szczebelek niżej spadł Kos, dla którego to najlepszy rezultat w karierze. Podium uzupełnił czwarty na półmetku, Bor Pavlovcic.

Najlepszym z reprezentantów Polski podczas rywalizacji na Salpausselce był Paweł Wąsek, który zajął 9. miejsce. 14. był Stefan Hula, a 17. Andrzej Stękała. Sztuka awansu do "30" nie powiodła się jedynie Arkadiuszowi Jojko (37. miejsce).

37. Arkadiusz Jojko Polska 92,5 64,9

Czytaj także: - Skoki narciarskie. Raw Air 2020 w Oslo. Dzielnie walczący Polacy tuż za podium! Norwegowie niegościnni dla rywaliSkoki narciarskie. Raw Air 2020 w Oslo. W niedzielę ma mocno wiać. Organizatorzy mają plan B! ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: pomylił futbol z innym sportem? Piłkarz wyrzucony za absurdalny atak na rywala

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy śledzisz zmagania w Pucharze Kontynentalnym?