Skoki narciarskie. Paweł Wąsek na podium Pucharu Kontynentalnego w Lahti

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Kadziolka / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
Newspix / Marcin Kadziolka / Na zdjęciu: Paweł Wąsek

Paweł Wąsek stanął na trzecim stopniu podium konkursu Pucharu Kontynentalnego w Lahti. W czołowej dziesiątce znalazł się też Stefan Hula.

W obu rundach najlepszy okazał się lider klasyfikacji generalnej cyklu - Clemens Leitner. To dla niego już piąte zwycięstwo w konkursie Pucharu Kontynentalnego w 2020 roku. Drugą lokatę zajął Lovro Kos. Na półmetku Paweł Wąsek znajdował się na piątej pozycji. W drugiej rundzie po swoim skoku objął prowadzenie. Nie wyprzedzili go będący wyżej po pierwszej serii Bor Pavlovcic (spadł na czwarte miejsce) i Moritz Baer (zakończył zmagania na ósmej pozycji).

Szósty był najlepszy z reprezentantów gospodarzy, Finów - Jarkko Maeaettae. Czołową dziesiątkę zamknął Stefan Hula. Na 23. pozycji został sklasyfikowany Andrzej Stękała. Skakało czterdziestu zawodników. Na końcu znalazł się Arkadiusz Jojko.

Na następny tydzień zaplanowano zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.

37.Aleksander ZniszczołPolska125

Czytaj także: Kinga Rajda na najwyższym miejscu w historii występów Polek na mistrzostwach świata juniorek w skokach narciarskich, Peter Resinger mistrzem świata juniorów, Tomasz Pilch w dziesiątce.

Czy Polak stanie na podium konkursu Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 w Zakopanem?