MŚ w lotach. Wymowny wpis eksperta o polskim skoczku przed konkursem drużynowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Andrzej Stękała
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Andrzej Stękała

Andrzej Stękała nieoczekiwanie wyrósł na pewny punkt reprezentacji Polski i w niedzielę stanie przed szansą na zdobycie medalu mistrzostw świata w lotach w konkursie drużynowym. Wymowny wpis na jego temat zamieścił Jakub Kot.

[tag=44473]

Andrzej Stękała[/tag] jest jedną z największych pozytywnych niespodzianek mistrzostw świata w lotach. Skoczek podczas czwartkowych treningów wywalczył sobie miejsce w konkursie indywidualnym, a w nim udowodnił, że warto było na niego postawić. W dwudniowych zawodach zajął dziesiąte miejsce, co jest jego jednym z największych sukcesów w dotychczasowej karierze.

Jeszcze większy sukces może jednak odnieść już w niedzielę, bo wraz z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą będzie walczył o medal mistrzostw świata w drużynie.

Wymowny wpis na temat Stękały zamieścił Jakub Kot - były skoczek, a obecnie m.in. ekspert telewizji Eurosport.

Trudno się z nim nie zgodzić. Stękała dobrze wszedł do Pucharu Świata w sezonie 2015/16, zajmując m.in. szóste miejsce w Trondheim, ale w dwóch cyklach PŚ nie zdobył nawet punktu, a czasami miał wręcz problemy ze zdobywaniem punktów w Pucharze Kontynentalnym. Ewentualny medal w drużynie z pewnością będzie piękną pieczęcią, potwierdzającą jego powrót do czołówki.

Początek konkursu drużynowego o godzinie 16:00. Wcześniej (15:00) odbędzie się seria próbna. Relacja w serwisie WP SportoweFakty.

Czy jesteś zaskoczony/a tak dobrą postawą Andrzeja Stękały w Planicy?