Skoki. Kamil Stoch awansował na 5. miejsce w klasyfikacji najstarszych zwycięzców konkursów Pucharu Świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch w wieku 33 lat, 7 miesięcy i 9 dni wygrał konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W klasyfikacji najstarszych zwycięzców indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich awansował na piąte miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed zmaganiami w Innsbrucku, Kamil Stoch w tym zestawieniu był dziewiąty. Dzięki zwycięstwu na obiekcie Bergisel, trzykrotny mistrz olimpijski wyprzedził w klasyfikacji najstarszych triumfatorów indywidualnych konkursów Pucharu Świata takich skoczków jak: Simon Ammann, Adam Małysz, Piotr Żyła, a także Jan Matura.

Dwie czołowe pozycje w tej tabeli zajmują Japończycy: Noriaki Kasai (42 lata, 5 miesięcy, 23 dni) oraz Takanobu Okabe (38 lat, 4 miesiące, 12 dni). Trzeci jest Robert Kranjec (34 lata, 8 miesięcy, 2 dni), a czwarty - Jernej Damjan (34 lat, 5 miesięcy i 29 dni).

1 stycznia 2021 roku w Garmisch-Partenkirchen triumfował Dawid Kubacki. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni 2019/2020 został szesnastym skoczkiem, który wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata mając co najmniej 30 lat