PŚ w Zakopanem. Zawodnik wycofany ze startu. 49 skoczków w niedzielnym konkursie

49 zawodników oglądać będziemy w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Ze startu wycofany został Austriak - Jan Hoerl.

PS
skocznia w Zakopanem WP SportoweFakty / Dawid Góra / Na zdjęciu: skocznia w Zakopanem
Na kilkanaście minut przed startem prologu do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem, Austriacki Związek Narciarski poinformował na Twitterze, że na skoczni nie zobaczymy Jana Hoerla.

"22-latek z Salzburga poczuł ból w prawym kolanie podczas rozgrzewki przed zawodami i w ramach ostrożności został wycofany z konkursu" - czytamy.

W sobotnich zawodach Hoerl zajął 21. miejsce. To już drugi przypadek w tym sezonie, kiedy ten skoczek zostaje wycofany tuż przed konkursem. Podobnie było przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni - w Bischofshofen (WIĘCEJ).

Tym samym na starcie zobaczymy 49 zawodników. Nie ma więc potrzeby rozgrywania kwalifikacji, dlatego zamiast nich odbędzie się prolog. Jego triumfator zgarnie 3000 franków.

Austrię w niedzielnych zmaganiach reprezentować będą: Thomas Lackner, Ulrich Wohlgenannt, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Stefan Kraft i Daniel Huber.