Wielkie odrodzenie Kasaiego. Co za wynik weterana!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Noriaki Kasai
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Noriaki Kasai

Noriaki Kasai nie wystartuje na najbliższych igrzyskach olimpijskich, ale nadal potrafi zachwycać swoimi skokami. Japoński weteran dość nieoczekiwanie zajął 4. miejsce w zawodach HBC Cup w Sapporo.

W tym artykule dowiesz się o:

W tym sezonie podczas zawodów w Japonii Noriaki Kasai dotychczas nie zachwycał. Jeszcze w grudniu, gdy rozgrywano 37. edycję zawodów Yoshida Cupa, zajął odpowiednio 17. i 26. miejsce. Jednak podczas HBC Cup niespełna 50-letni zawodnik pokazał się ze świetnej strony.

Po próbach na odległość 131 i 135 metrów zajął czwartą pozycję, z notą łączną 248,8 punktu. Lepsi od niego okazali się tylko: Yuken Iwasa (267,7 pkt), Shohei Tochimoto (256,4) oraz Hiroaki Watanabe (255,9). Co ciekawe w Sapporo skakał też Kazuyoshi Funaki, który zajął 29. pozycję.

Noriaki Kasai przed obecnym sezonem przygotowywał się do startów m.in. na skoczni w Rovaniemi. Nie miał jednak szans, aby wystartować w zawodach Pucharu Świata i co za tym idzie, nie otrzymał powołania na swoje dziewiąte igrzyska olimpijskie. Do Pekinu pojedzie tylko w roli komentatora.

Przypomnijmy, że japoński weteran ma na swoim koncie trzy medale olimpijskie - w tym dwa srebrne. Dwukrotnie został też wicemistrzem świata i zdobywcą trzeciej lokaty w klasyfikacji generalnej PŚ. W jednej z rozmów Kasai podkreślił, że zamierza skakać do 60. roku życia.