Ryoyu Kobayashi dopełnił formalności. Udany atak Mariusa Lindvika na podium

Za nami ostatni indywidualny konkurs Pucharu Świata w sezonie 2021/2022. Zwycięzcą został Ryoyu Kobayashi. Udany atak na podium przypuścił Marius Lindvik.

Dawid Franek
Marius Lindvik PAP/EPA / Na zdjęciu: Marius Lindvik
Ryoyu Kobayashi zasłużenie sięgnął po Kryształową Kulę. Japończyk zanotował trzy występy mniej niż jego najgroźniejszy konkurent, Karl Geiger. Kobayashi zakończył sezon z 1621 punktami. Geiger z kolei stracił do zwycięzcy 106 punktów.

Udany atak na trzecie miejsce na podium przypuścił Marius Lindvik. Norweg wygrał ostatni konkurs sezonu. Halvor Egner Granerud zajął natomiast 12. miejsce. To sprawiło, że Lindvik wyprzedził swojego rodaka w "generalce" o cztery punkty.

Spośród Polaków najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zajął 14. miejsce. Dawno nie było takiej sytuacji, w której żaden reprezentant Polski nie znalazł się w czołowej dziesiątce na koniec sezonu.

19. miejsce przypadło Kamilowi Stochowi. O trzy pozycje w górę w klasyfikacji generalnej po ostatnim konkursie przesunął się Dawid Kubacki. Tym samym 32-latek zakończył sezon na 27. pozycji.

Oprócz naszej najlepszej trójki punkty w tym sezonie zdobywali także: Paweł Wąsek (43. miejsce w klasyfikacji), Jakub Wolny (47. miejsce), Andrzej Stękała (60. miejsce), Aleksander Zniszczoł (66. miejsce), Stefan Hula (74. miejsce).