Skoki narciarskie Konkurs indywidualny w Vikersund Zakończony

Andreas Wellinger nie sprostał warunkom i spadł aż na osiemnaste miejsce. W całym cyklu Raw Air triumfował Stefan Kraft. Kamil Stoch wygrał ostatni konkurs, a w klasyfikacji generalnej zajął drugą pozycję.

3

Przed skokiem Stefana Krafta ustawiono ósmą belkę startową.

7

Przed skokiem Noriakiego Kasai ustawiono 9. belkę startową.

4
2
10
2
6

Po skoku Domena Prevca ustawiono 11. belkę startową. Po chwili zmieniono tę decyzję i obniżono belkę jeszcze bardziej, aż do 10. poziomu.

13
3
1
1
6

Konkurs został wznowiony z 12. belki startowej.

5
1
3
1
10

Kevin Bickner został zniesiony z zeskoku na noszach. Amerykanin pozdrawiał kibiców machając do nich ręką i uśmiechając się. Wygląda na to, że może skończyć się tylko na strachu.

15
5
6
15
7

Upadek Kevina Bicknera! Amerykanin dość groźnie przewrócił się od razu po lądowaniu, uderzając w zeskok klatką piersiową. Przy Bicknerze są lekarze.

13

Dawid Kubacki pobił rekord życiowy! 232 metry!

57
19
4
2
3

Na początku drugiej serii wiatr był już znacznie słabszy niż wcześniej, przez co skoczkowie lądowali zdecydowanie bliżej, niż w trakcie pierwszej kolejki. Obecnie podmuchy pod narty znów są nieco mocniejsze.

1
1
0
4
7

Druga seria rozpoczęła się z 12. belki startowej. Z identycznej długości najazdu skoczkowie rozpoczynali także pierwszą kolejkę.

6

Druga seria zapowiada się fascynująco. Czterech najlepszych zawodników dzielą minimalne różnice.

10
20
6
4
6

Stefan Kraft skoczył z ósmej belki startowej.

8
11
5
6
12

Kamil Stoch siedział już na belce startowej, gdy zapadła decyzja o obniżeniu długości najazdu z 10. na 9. poziom.

12
4
4
7
20

Maciej Kot i Piotr Żyła są już w drugiej serii. W przypadku tego drugiego awans udało się wywalczyć z wielkim trudem.

23
10
7
12
6

Dawid Kubacki jako pierwszy z Polaków wszedł do drugiej serii.

23
18
5
5
3

Kevin Bickner ustanowił rekord Ameryki Północnej.

11
12
35
1
3

Simon Ammann wyraźnie dotknął rękami zeskoku. Sędziowie ocenili to jednak różnie dając mu noty od 11 do 15 punktów.

5
19
4
12
5

Po skokach 11 zawodników belka startowa została obniżona z 12. na 11. poziom. Wiatr cały czas wieje mocno pod narty.

10
7
14
8
10

Siła wiatru pod narty cały czas wyraźnie przekracza metr na sekundęy, co przekłada się na poziom widowiska.

11
5
4
4
8

Daiki Ito ustanowił nowy rekord Japonii.

21
19
7
3
8

Konkurs rozpoczął się o 14:30. Jury ustawiło 12. belkę startową.

8
4
5
5
13

Konkurs rozpocznie się z opóźnieniem. Start pierwszej rundy został przesunięty na 14:30. Powodem jest oczywiście zbyt silny wiatr.