Złoto Weroniki Bieli w slalomie równoległym na Uniwersjadzie, srebro Oskara Kwiatkowskiego

Snowboardzistka Weronika Biela zdobyła złoty medal w slalomie równoległym podczas 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Na trzecim stopniu podium stanęła Karolina Sztokfisz.

Piotr Ziemka
Poniedziałkowy slalom gigant równoległy wygrała Aleksandra Król. Dzień później 26-letnia Polka przegrała w ćwierćfinale z Maggie Carrigan. W 1/2 finału reprezentantka Stanów Zjednoczonych pokonała Karolinę Sztokfisz. W pojedynku o złoty medal rywalką Amerykanki była kolejna z Biało-Czerwonych - Weronika Biela. Urodzona 15 września 1991 roku Polka triumfowała w obu przejazdach. W pierwszym minęła linię mety z przewagą 42 setnych sekundy, a w następnym - 10 sekund i 66 setnych.

Sztokfisz wygrała rywalizację o brązowy medal i - tak jak w poniedziałek - stanęła na trzecim stopniu podium. Poza tym ma też w dorobku trzecie miejsce za slalom gigant równoległy z Zimowej Uniwersjady 2009. Król została sklasyfikowana na piątym miejscu.

W rywalizacji mężczyzn srebro zdobył Oskar Kwiatkowski. Zwyciężył Rosjanin Bogdan Bogdanow. Dzień wcześniej 20-letni Polak uplasował się na szóstej pozycji w slalomie gigancie równoległym.

Polska reprezentacja ma już na koncie pięć medali Uniwersjady 2017. Wszystkie zostały uzyskane w snowboardzie.

Czy reprezentacja Polski zdobędzie więcej niż 10 medali na Uniwersjadzie w Ałmatach?