Soczi: Reruhi Shimizu najlepszy podczas 2. treningu, Maciej Kot na 7. lokacie

W 2. treningu najlepszy wynik osiągnął Reruhi Shimizu. Z polskich skoczków bardzo dobrze wypadł Maciej Kot, który uplasował się na 7. lokacie. Kamil Stoch był 10.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas 2. serii treningowej na skoczni HS-106 Maciej Kot poszybował na setny metr. Kamil Stoch wylądował 1,5 m krócej. Taką samą odległość, jak mistrz świata z Predazzo osiągnął Jan Ziobro; zawodnikowi urodzonemu w Rabce-Zdroju wystarczyło to jednak "tylko" na zajęcie 15. lokaty. Ex aequo na 21. pozycji uplasowali się Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Obaj lądowali na 97. metrze olimpijskiego obiektu.

Najdłuższy skok oddał zwycięzca, wspomniany Reruhi Shimizu. Na 101. metr, czyli pół "oczka" bliżej niż Japończyk, pofrunął Michael Hayboeck, który uplasował się na 2. miejscu. 3. pozycję, z odległością 100,5 m zapisaną obok nazwiska, wywalczył Severin Freund.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.