Eric Frenzel mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej, 39. Adam Cieślar

Eric Frenzel został mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej. Srebrny medal wywalczył Akito Watabe, a brązowy - Magnus Krog. 39. był Adam Cieślar.

Piotr Ziemka

Eric Frenzel na trasę 10-kilometrowego biegu wyruszył jako pierwszy, bo zdobył najwięcej punktów w skokach narciarskich. 25-letni Niemiec na średniej skoczni skoczył 103 metry. Sześć sekund tracił do niego drugi po pierwszej części rywalizacji - Akito Watabe. Frenzel przybiegł na metę pierwszy, 4 sekundy przed reprezentantem Japonii. Trzecie miejsce zajął Magnus Krog, który był dwudziesty po skokach.

Z 25. miejsca na 4. awansował Alessandro Pittin. W czołowej dziesiątce znalazło się aż czterech reprezentantów Niemiec. 35. był Jason Lamy Chappuis, który wygrał tę konkurencję podczas igrzysk olimpijskich w 2010 roku.

Na 39. miejscu sklasyfikowany został Adam Cieślar. Po skokach Polak był 42. Rywalizację ukończyło 45 zawodników z grona 46, którzy wystąpili na skoczni. Do biegu nie przystąpił jedynie Todd Lodwick.