Sandro Viletta mistrzem olimpijskim, Maciej Bydliński nie ukończył slalomu

Sandro Viletta został mistrzem olimpijskim w alpejskiej superkombinacji mężczyzn. Srebrny medal zdobył Ivica Kostelic, a brązowy - Christof Innerhofer.

Piotr Ziemka

Sandro Viletta po zjeździe plasował się na czternastym miejscu. W slalomie uzyskał drugi wynik i awansował na pierwszą pozycję. Urodzony w 1986 roku Szwajcar w superkombinacji rozgrywanej podczas mistrzostw świata 2013 był piąty. Czwarty srebrny medal olimpijski w karierze wywalczył Ivica Kostelic. W zjeździe 34-letni Chorwat zanotował siódmy rezultat, a w slalomie - trzeci.

Kjetil Jansrud, który prowadził po pierwszej części zmagań, ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Szóstą lokatę zajął obrońca mistrzowskiego tytułu - Bode Miller.

Maciej Bydliński uzyskał 35. wynik w zjeździe (ukończyło go 46 zawodników z grona 50 zgłoszonych) i wypadł z trasy slalomu. Rywalizację ukończyło 35 alpejczyków.