Łyżwiarstwo szybkie: Polki powalczą o złoty medal!

Polskie panczenistki zwyciężyły z Rosjankami w półfinale wyścigu drużynowego i w ostatecznej rozgrywce powalczą o złoty medal!

Dawid Góra
Dawid Góra

Po półfinale możemy być już pewni - Polki poprawią swoją pozycję z Vancouver, gdzie zdobyły brązowy medal. Podczas sobotniego półfinału w pięknym stylu pokonały gospodynie, Olgę Graf, Yekaterinę Shikhovą oraz Yuliyę Skokovą. Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska uzyskały czas 3:00.60 przy wyniku 3:02.09 Rosjanek. Biało-czerwone prowadziły od samego startu aż do mety.

W ostatecznej rozgrywce "nasze" zmierzą się z reprezentantkami Holandii, które nie dały najmniejszych szans Japonkom. Pomarańczowe pobiły rekord olimpijski ustalając go na poziomie 2:58.43. Czas panczenistek z Kraju Kwitnącej Wiśni to 3:10.19.

Początek finałów zaplanowano na godzinę 15.14 (Polki wystartują po godzinie 16.15)

Finał D: Norwegia - Korea Południowa
Finał C: Kanada - USA
Finał B: Rosja - Japonia
Finał A: Holandia - Polska

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.