Nazywa się Muhammad Ali, ma 20 lat i wystąpi w Rio. Angielski bokser pójdzie w ślady legendy?

Brytyjczyk wchodzi do ringu dla swojego zmarłego dziadka, który był jego największym fanem. Chciałby być choć w połowie tak dobrym pięściarzem jak legenda boksu z USA.

Redakcja
Redakcja
W 1960 roku amerykański bokser Cassius Marcellus Clay Jr (na zdjęciu na najwyższym stopniu podium) pokonał w finale turnieju olimpijskiego w Rzymie Zbigniewa Pietrzykowskiego (na podium pierwszy z prawej), zdobywając złoty medal igrzysk olimpijskich.

Później - już jako Muhammad Ali - pięściarz z Louisville został największym zawodnikiem w historii boku zawodowego, legendarnym mistrzem świata wagi ciężkiej.

W 1996 roku, w którym legenda boksu zapaliła znicz olimpijski w Atlancie, na Wyspach Brytyjskich urodził się... Muhammad Ali. Kilka dni temu 20-letni pięściarz z Sheffield wywalczył nominację na igrzyska w Rio de Janeiro. Poznajcie jego historię.
Czy 20-letni Muhammad Ali sięgnie po medal na igrzyskach w Rio?