Rio 2016: ten Niemiec nie umie przegrywać? Po porażce prowokował fanów Brazylii

Maracana była areną niesamowitego widowiska, w którym Brazylijczycy zmazali plamę na honorze za porażkę z Niemcami na MŚ 2014. Niestety, po meczu emocje wzięły górę nad rozsądkiem.

Redakcja
Redakcja
PAP/EPA

Po zwycięstwie z Niemcami w finale turnieju olimpijskiego piłkarska reprezentacja Brazylii po raz pierwszy w historii sięgnęła po złoty medal na igrzyskach.

Mecz na słynnym stadionie Maracana dostarczył kibicom niesamowitych emocji. 90 minut rywalizacji oraz dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy (wynik 1:1) i o wszystkim decydowała seria rzutów karnych.

Jako jedyny w konkursie jedenastek pomylił się Nils Petersen, który strzelał jako dziewiąty. Potknięcie Niemca wykorzystał Neymar, zapewniając "Canarinhos" wygraną (5:4 w karnych).