Najszybszy człowiek świata niespodziewanie pojawił się na rozbiegu, a następnie poprosił wolontariuszy o oklaski przed niecodzienną próbą. Sprawdź, na co się zdecydował.

Redakcja
Redakcja
Getty Images / Alexander Hassenstein

30-letni Usain Bolt jeszcze przed przylotem do Rio de Janeiro zapowiedział, że będą to jego ostatnie igrzyska olimpijskie w karierze zawodniczej.

W Brazylii "król sprintu" zdobył trzy złote medale - na dystansie 100 m, 200 m i w sztafecie 4x100 m. W swojej kolekcji trofeów Jamajczyk posiada dziewięć tytułów mistrza olimpijskiego. Po trzy złote krążki wywalczył także w Londynie (w 2012 roku) i Pekinie (2008 roku).

Rio 2016: Bolt śmiał się w trakcie biegu. Poznaj historię najbardziej szalonego zdjęcia IO

- Czy kolejne medale chce zdobyć w... rzucie oszczepem? - pytają pół żartem, pół serio zagraniczne media.

Do mediów społecznościowych wyciekło bowiem nagranie, na którym widzimy, jak Bolt rzuca oszczepem na stadionie olimpijskim w Rio. Do próby doszło o godz. 1:40, kiedy na obiekcie nie było już kibiców.

Pozostali jedynie wolontariusze. Jamajczyk poprosił ich o oklaski, niczym oszczepnik podczas zawodów. Następnie zaś wziął rozbieg i... Posłał oszczep na odległość ok. 56 m.

Zobacz nagranie, które opublikował w sieci francuski dziennikarz Franck Ballanger.

Wynik ten dałby mu dopiero szóste miejsce w mistrzostwach Jamajki. Dla porównania: konkurs w Rio w rzucie oszczepem wygrał Niemiec Thomas Roehler z wynikiem 90,30 m.