Mistrz Europy poważnie ranny w wypadku. Lekarze rekonstruują jego rękę

24-latek z Hiszpanii w lipcu odniósł życiowy sukces, zdobywając złoto na ME w Amsterdamie. Później startował na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz jego kariera stanęła pod znakiem zapytania.

Michał Fabian
Bruno Hortelano wygrywa bieg na 200 m podczas ME w Amsterdamie 2016 Getty Images / Ian MacNicol / Bruno Hortelano wygrywa bieg na 200 m podczas ME w Amsterdamie 2016

Jak informują hiszpańskie media, Bruno Hortelano - rekordzista Hiszpanii w biegu na 100 i 200 m - miał groźny wypadek samochody. Sprinter przebywa w szpitalu w Madrycie.

Hortelano ma poważne obrażenia prawej ręki - złamane kości i zerwane ścięgna. Początkowo pojawiały się informacje, że być może konieczna będzie amputacja, jednak z najnowszych doniesień wynika, że lekarze zdołali uratować kończynę sprintera. Pracują nad jej rekonstrukcją. Te informacje potwierdził menedżer lekkoatlety Alberto Armas.

24-letni sportowiec doznał także wstrząśnienia mózgu.

"Marca" informuje, że Hortelano podróżował jako pasażer. Samochód prowadził jego krewny. Do wypadku doszło w poniedziałek, we wczesnych godzinach porannych, na 27. kilometrze autostrady A6 (w Las Rozas na przedmieściach Madrytu).

W lipcu - na mistrzostwach Europy w Amsterdamie - Hortelano zwyciężył w biegu na 200 m. Na igrzyskach w Rio de Janeiro ustanowił na tym dystansie rekord kraju (20,12 s), ale nie udało mu się zakwalifikować do finału (został sklasyfikowany na 10. miejscu). Posiada także rekord Hiszpanii na 100 m (10,06 s).