Niesamowity gol Pelle. Włoski piłkarz ośmieszył przeciwnika w polu karnym

Były piłkarz Premier League szaleje na boiskach w Azji. Zawodnik Shandong Luneng był autorem jednej z najpiękniejszych bramek 29. kolejki chińskiej Super League.

Przemek Sibera
YouTube

Graziano Pelle otworzył wynik meczu z Chongqing Lifan w 76. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Włoch przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i mimo że miał rywala na plecach, zdołał się odwrócić i uderzyć z woleja nie do obrony.

Zobacz.

Drużyna Pelle nie cieszyła się długo z prowadzenia. W 86. minucie bramkę dla gości zdobył Emmanuel Gigliotti i mecz zakończył się remisem 1:1. Ekipa Shandong Luneng na kolejkę przed końcem rozgrywek zajmuje 11. miejsce z 34 punktami na koncie.

Pelle to 20-krotny reprezentant Włoch i były zawodnik takich klubów jak m.in.: US Lecce, AZ Alkmaar, FC Parma, Sampdoria Genua, Feyenoord Rotterdam i Southampton.