Akcja nie z tej ziemi. Wyrównał w 96. minucie strzałem przewrotką. Bramkarz!

Świat oszalał na punkcie bramkarza południowoafrykańskiego klubu Baroka FC, Oscarine'a Masuluke, który w ostatniej akcji uratował remis swojej drużynie w meczu ligowym z Orlando Pirates (1:1).

Przemek Sibera
YouTube

Niesamowita sytuacja miała miejsce w 96. minucie. Sędzia doliczył pięć minut, ale gospodarze - piłkarze Baroka FC - mieli jeszcze rzut rożny. Przy stanie 0:1 była to ich ostatnia szansa na uratowanie punktu.

Golkiper Oscarine Masuluke zapędził się pod bramkę "Piratów", następnie znalazł się przy piłce piąstkowanej przez bramkarza rywali i uderzył z... przewrotki! Nie do obrony.

- Niesamowite! Niesamowite! - nie kryli zaskoczenia komentatorzy południowoafrykańskiej telewizji.

Kibice na portalach społecznościowych są przekonani, że Masuluke to murowany faworyt do wygrania przyszłorocznej Nagrody im. Ferenca Puskasa, którą FIFA przyznaje autorowi najpiękniejszego gola w danym roku (tegoroczna lista - obejmująca trafienia także z końcówki 2015 r. - została już zamknięta).

Zobacz fenomenalnego gola bramkarza.

Masuluke został wybrany zawodnikiem meczu z Orlando Pirates. Po końcowym gwizdku przyznał otwarcie: - Jeszcze nigdy w życiu nie zdobyłem takiej bramki. Jak to zrobiłem? Po prostu postanowiłem spróbować i się udało.

Zespół Baroka FC po jedenastu rozegranych spotkaniach zajmuje 10. miejsce w tabeli ekstraklasy RPA z dorobkiem 11 punktów. Jego kibice na zwycięstwo ligowe czekają od 15 października, gdy drużyna pokonała na wyjeździe Cape Town City 2:1.

Gol Oscarine'a Masuluke zasługuje na nagrodę FIFA im. Ferenca Puskasa?