Zamieszanie wokół Janowicza. Polski tenisista chciał wyrzucić kibica z trybun

Jerzy Janowicz w piątym secie spotkania na turnieju w Melbourne stracił cierpliwość do jednego z fanów, który ciągle krzyczał "hasta la vista".

W tym artykule dowiesz się o:

Jerzy Janowicz może pluć sobie w brodę po meczu z Marinem Ciliciem w pierwszej rundzie Australian Open. Polski tenisista prowadził już 2:0 w setach, a mimo to przegrał (6-4, 6-4, 2-6, 2-6, 3-6) i odpadł z turnieju.

Słynący z wybuchowego temperamentu "Jerzyk" w piątej partii, gdy przegrywał już 0-2 w gemach, przerwał mecz, aby poskarżyć się sędziemu na jednego z kibiców. 26-latek domagał się usunięcia mężczyzny z trybun, ponieważ ciągle krzyczał "hasta la vista" (tłum. "do zobaczenia", "żegnaj").

- On celowo mnie denerwuje - tłumaczył Polak.

Janowicz miał po stronie publiczność, która skandowała:

- Wyrzucić go!

Sędzia się nie zgodził, bo nie widział podstaw do takiego działania. W ostateczności "Jerzyk" mógł jednak dokończyć spotkanie w spokoju, ponieważ jego "prześladowca" po kilku minutach sam wyszedł.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jerzy Janowicz zasłużenie przegrał z Marinem Ciliciem?