Najlepsze zdjęcia z 60 lat Stadionu Śląskiego. Cieślik z ZSRR, Ebi lepszy od Ronaldo

Michał Fabian

13 września 1961 r.: Górnik Zabrze - Tottenham, pierwszy mecz w pucharach

Spotkanie mistrza Polski z mistrzem Anglii było pierwszym z 29 pojedynków w europejskich pucharach, jakie rozegrano na Śląskim.

Górnik przystąpił do meczu z "Kogutami" bez kompleksów. Do przerwy gromił ich 3:0, a w 48. minucie Ernest Pohl trafił po raz czwarty. Anglicy zdołali strzelić dwa gole (a w rewanżu zwyciężyć 8:1). Na trybunach zasiadło ok. 80 tys. kibiców.

Rekordową frekwencję w meczu pucharowym zanotowano dwa lata później. Spotkanie Górnika z Austrią Wiedeń obejrzało 120 tys. fanów. Oprócz zabrzan na Śląskim swoje spotkania w europejskich rozgrywkach organizowały także inne śląskie kluby: Ruch Chorzów, GKS Katowice, Polonia Bytom i GKS Tychy.

Czy chcesz, żeby reprezentacja Polski w przyszłości rozgrywała mecze na Stadionie Śląskim?