GROMDA. Brutalne walki na gołe pięści. Nokaut "Tysona" ozdobą gali (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / GROMDA / Krystian Kuźma - zawodnik GROMDA Fight Club
Materiały prasowe / GROMDA / Krystian Kuźma - zawodnik GROMDA Fight Club

6 czerwca w nietypowym klimacie odbyła się pierwsza gala walk na gołe pięści organizacji GROMDA. Ośmioosobowy turniej zwyciężył Krystian "Tyson" Kuźma, który popisał się brutalnym nokautem w półfinałowym pojedynku.

W tym artykule dowiesz się o:

GROMDA to polska odpowiedź na najnowsze trendy we współczesnych sportach walki, która narodziła się w głowach Mariusza Grabowskiego (TYMEX Boxing Promotion) i Mateusza Borka (MB Promotions).

Do pierwszej edycji turnieju GROMDA Fight Club zgłosiło się ponad 200 przedstawicieli różnych sztuk walki. O angaż walczyli nie tylko pięściarze, ale również kick-bokserzy, zawodnicy MMA oraz pasjonaci tak zwanej rywalizacji ulicznej. Główna nagroda to 100 tysięcy złotych.

Pojedynki toczyły się na dystansie czterech dwuminutowych rund. Jeśli po ich upływie nie wyłoniono zwycięzcy, to wówczas rywalizacja rozstrzygnęła się w dodatkowym starciu.

Zwycięzcą pierwszego turnieju GROMDA Fight Club został Krystian Kuźma. Torunianin pokonał przed czasem trzech rywali. Efektowny i brutalny nokaut "Tysona" na Łukaszu Załusce obiegł polskie i zagraniczne media.