Nie będzie medalu. Polki bezradne w meczu z Francuzkami

Polki nie powalczą o medal w turnieju drużynowym w tenisie stołowym w Igrzyskach Europejskich 2023. W ćwierćfinale Natalia Bajor oraz siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn nie stawiły oporu Francuzkom.

Natalia Bajor PAP / Art Service / Na zdjęciu: Natalia Bajor
W środę Polki rozpoczęły rywalizację w turnieju drużynowym w Igrzyskach Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Tego dnia pewnie rozprawiły się z Austriaczkami. W czwartek nie stawiły oporu Francuzkom. Natalia Bajor, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn w trzech pojedynkach zdobyły tylko seta.

Na początek odbyło się spotkanie deblowe. Siostry Węgrzyn nie miały nic do powiedzenia. Wywalczyły tylko siedem punktów w starciu z Camille Lutz i Prithiką Pavade.

Następnie doszło do starcia Natalii Bajor z Ji Nan Yuan. W poniedziałek zawodniczki te spotkały się w turnieju singla i lepsza okazała się Polka. Tym razem z wygranej cieszyła się Francuzka. Emocji dostarczył tylko pierwszy set, zakończony wynikiem 13:11 dla Yuan. W dwóch kolejnych Bajor zdobyła po pięć punktów.

Jedynego seta wywalczyła Katarzyna Węgrzyn z Pavade. Pierwsze dwie partie były wyrównane i obie zakończyły się wynikiem 11:8 dla Francuzki. W trzeciej Polka oddała rywalce cztery punkty. W czwartym secie Pavade nie pozostawiła złudzeń naszej reprezentantce i wygrała go 11:3.

Polki nie powtórzą sukcesu z 2019 roku. Wtedy w Mińsku cieszyły się z brązowych medali. Oprócz Bajor w składzie drużyny były wówczas Natalia Partyka i Li Qian.

Wynik ćwierćfinału:

Francja - Polska 3:0

Gra 1.: Camille Lutz / Prithika Pavade - Anna Węgrzyn / Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:2, 11:5, 11:5)
Gra 2.: Ji Nan Yuan - Natalia Bajor 3:0 (13:11, 11:5, 11:5)
Gra 3.: Prithika Pavade - Katarzyna Węgrzyn 3:1 (11:8, 11:8, 4:11, 11:3)
Gra 4.: Ji Nan Yuan - Anna Węgrzyn nie rozgrywano
Gra 5.: Camille Lutz - Natalia Bajor nie rozgrywano