5. kolejka Wschodzący Białystok Superligi za nami

Za nami 5. kolejka Wschodzący Białystok Superligi. W najciekawszym meczu AZS Politechnika Rzeszów pokonała GMKS Strzelec Fryszak 3:2.

Redakcja
Redakcja

Ostróda vs Jarosław
Gości, którzy byli murowanymi faworytami do wygrania na Warmii i Mazurach, do zwycięstwa poprowadził Wang Zeng Yi. Uczestnik ostatnich igrzysk olimpijskich w Londynie w Ostródzie zapisał przy swoim nazwisku dwa indywidualne triumfy. Najpierw popularny "Wandżi" pokonał Robina Devosa 3:0, a następnie wygrał z Mikhailem Paikovem 3:1. Bartosz Such bez większych problemów uporał się z Adrianem Więckiem 3:0 Mimo porażki Morlin, dobre wrażenie pozostawił po sobie Mikhail Paikov. Rosjanin, który w tym sezonie jest zdecydowanym liderem ekipy Tomasza Krzeszewskiego, w meczu otwarcia pokonał najskuteczniejszego zawodnika gości - Roberta Florasa 3:1. Paikov dzielnie walczył także z Wangiem Zeng Yi, ale w tej grze zwycięski okazał się jarosławianin.

Rzeszów vs Frysztak
W jednym z najciekawszych spotkań 5. kolejki Wschodzący Białystok Superligi, derby Podkarpacia zakończyły się minimalnym zwycięstwem AZS Politechniki Rzeszów 3:2 z GMKS Strzelec Frysztak. Dwa punkty dla gospodarzy wywalczył grający trener – Tomasz Lewandowski.

Bydgoszcz vs Grudziądz
W innym spotkaniu 5. kolejki mistrzowie Polski pewnie pokonali na wyjeździe Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:1. Dość nieoczekiwanie reprezentant Anglii Andrew Baggaley pokonał na otwarcie 3:1 Wang Yanga. Dwa punkty dla gości z Grudziądza zdobył Kaii Yoshida, a jeden dorzucił Patryk Zatówka, ogrywając defensora z Węgier – Adama Pattantyusa 3:0.

Toruń vs Grodzisk Mazowiecki
Jung Youngsik zaliczył kapitalny debiut w polskiej lidze. Koreańczyk we wtorkowy wieczór wywalczył dwa punkty i poprowadził Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki do wyjazdowego zwycięstwa nad Energą-Manekin Toruń 3:2. Oprócz 23-letniego Junga punkt dla wicemistrzów Polski zdobył także Jakub Kosowski. Były indywidualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej z Zawiercia w starciu "trójek" pokonał w czterech setach Konrada Kulpę.

Zielona Góra vs Miękinia
Nie było niespodzianki w meczu piątej kolejki Wschodzący Białystok Superligi w Zielonej Górze. Miejscowa Palmiarnia zgodnie z oczekiwaniami pokonała Odrę Metraco SA Miękinia 3:0. Goście z Dolnego Śląska w całym meczu wygrali zaledwie jednego seta. Pojedynek dobrze dla miejscowych rozpoczął Lucjan Błaszczyk, który w trzech setach wypunktował Piotra Chodorskiego. Prowadzenie Palmiarni podwyższył Miroslav Horejsi. Czech, w najbardziej zaciętym meczu wieczoru, pokonał Michała Bańkosza 3:1. Zwycięstwo zespołu z Ziemi Lubuskiej przypieczętował Jorgen Persson. Szwed, który po raz pierwszym w tym sezonie wystąpił we Wschodzący Białystok Superlidze, w trzech setach ograł debiutującego w elicie Adriana Dugiela.

Bytom vs Działdowo
Zwycięstwo 3S Polonii Bytom nad Dekorglassem Działdowo jest największą niespodzianką 5. kolejki Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych.
Choć od kilku miesięcy forma Tomasa Konecnego jest coraz wyższa, to faworytem spotkania w Bytomiu byli goście z Działdowa. Podopieczni Piotra Kołacińskiego jako brązowi medaliści z ubiegłego sezonu, tym razem z Tang Pengiem w składzie, powinni wywieźć z Bytomia co najmniej dwa punkty. Tak się jednak nie stało, a bohaterem wieczoru ponownie okazał się Czech Tomas Konecny.