7. kolejka Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego za nami. Jak zwykle nie zabrakło emocji i ciekawych pojedynków.

Redakcja
Redakcja

3S Polonia Bytom vs Bogoria Grodzisk Mazowiecki

W wyjazdowym spotkaniu 7. kolejki, wicemistrzowie Polski z Grodziska Mazowieckiego pokonali 3S Polonię Bytom 3:1. Dwa punkty dla Dartomu Bogorii wywalczył Daniel Górak. Po dość nierównej grze od początku sezonu, można mówić o powrocie do stabilnej formy indywidualnego mistrza Polski.

Miejscowa 3S Polonia chyba nie do końca spodziewała się, że Tomasz Redzimski zabierze na Śląsk polski skład. W Bytomiu zabrakło zarówno Junga Joungsika, jak i Oh Sang Euna. Zagrał natomiast Paweł Fertikowski, borykający się z kontuzją biodra, który jednak zwyciężył Pawłowa Chmiela 3:2. Jako jedyny z ekipy Bytomian punkt zdobył Tomas Konecny pokonując w trzech setach, w pojedynku otwarcia Jakuba Kosowskiego.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra vs GMKS Strzelec Frysztak  oraz KST Energa- Manekin Toruń vs LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia

Drużyny ZKS Palmiarni Zielona Góra i KST Energi-Manekina Toruń zdecydowanie wygrały spotkania 7. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Zespół pod wodzą Lucjana Błaszczyka 3:0 pokonał beniaminka z Frysztaka, a podopieczni Grzegorza Adamiaka, w takim samym stosunku rozprawili się z drugim beniaminkiem – LKS Odrą Głoską Metraco SA Miękinią.

W Toruniu Tomasz Kotowski, bardzo dobrze poradził sobie w konfrontacji z Piotrem Chodorskim, wygrywając 3:1 w setach. Elementem zaskoczenia ze strony gości z Miękini był debiut ligowy tego sezonu Błażeja Sucha. Grający trener ekipy Odry Głoski Metraco SA miał okazję zmierzyć z utytułowanym Chenem Weixingiem. Pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem reprezentanta Austrii 3:0. Trzeci punkt dla Energi-Manekina zdobył reprezentant Polski Konrad Kulpa, który pokonał w trzech setach Michała Bańkosza.

W Zielonej Górze wszystkie pojedynki zakończyły się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Niespodzianki w tym spotkaniu nie sprawił lider gości Pavel Platonov, który nie zdołał pokonać lidera Palmiarni z tego meczu - Lucjana Błaszczykiem, a z pewnością to właśnie na niego najbardziej liczył Mieczysław Niemiec. Zadowolony może być z siebie najmłodszy z ekipy Palmiarni - Kamil Nalepa, który w stosunku 3:1 pokonał Michała Dąbrowskiego i dzięki temu odnotował pierwsze w tym sezonie indywidualne zwycięstwo. Trzeci punkt dla ZKS Palmiarni wywalczył Miroslav Horejsi, pokonując również 3:1 Mateusza Czernika.

Gracze Morlin Ostróda byli o włos od sprawienia największej sensacji siódmej kolejki we Wschodzący Białystok Superlidze. Zespół z Warmii i Mazur uległ minimalnie niekwestionowanemu liderowi rozgrywek - Olimpii-Unii Grudziądz 2:3.

Morliny Ostróda vs Olimpia Unia Grudziądz

Spotkanie, które miało być przysłowiowym spacerkiem dla mistrzów Polski, dość nieoczekiwanie trzymało w napięciu do ostatniej partii dnia. Mecz rozpoczął się jednak zgodnie z oczekiwaniami, bo swoje spotkanie na inaugurację wygrał Partyk Zatówka z Mikhailem Paikovem 3:2. W kolejnej grze prowadzenie gości podwyższył Wang Yang, który w trzech setach pokonał Adriana Więcka.

Gdy wydawało się, że triumf Olimpii-Unii w trzecim meczu dnia przypieczętuje Yaroslav Zhmudenko, to dość nieoczekiwanie w szeregach miejscowych "odpalił" Robin Devos. Belg był "bezlitosny" dla swojego przeciwnika. Podopieczny Tomasza Krzeszewskiego wygrał pewnie 3:0, oddając Ukraińcowi w barwach grudziądzan zaledwie 17 punktów w trzech setach.

Triumf Devosa nad Zhmudenko podziałał mobilizująco na Mikhaila Paikova. Lider Morlin w czwartej odsłonie wieczoru wygrał z Wang Yangiem 3:2, zapewniając tym samym jeden punkt gospodarzom w starciu z mistrzem Polski. Dwa indywidualne triumfy miejscowych zostały przerwane w ostatniej grze dnia. Niezwykle utalentowany Patryk Zatówka rozwiał nadzieję Morlin na końcowy triumf i pokonał w trzech setach Adriana Więcka. Jedyny Polak w składzie mistrzów kraju był "ojcem sukcesu" uczestnika Ligi Mistrzów w Ostródzie.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz vs AZS Politechnika Rzeszów

Adam Pattantyus poprowadził Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz do trzeciego w tym sezonie zwycięstwa we Wschodzący Białystok Superlidze. Podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego pokonali w meczu siódmej kolejki Politechnikę Rzeszów 3:1. Pattantyus we wtorkowy wieczór wywalczył swój pierwszy komplet punktów w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego. Defensywnie grający Węgier najpierw 3:0 pokonał Mateusz Gołębiowskiego a następnie wygrał z Tomislavem Kolarkiem 3:1. Cegiełkę do triumfu bydgoszczan nad rzeszowianami dołożył także Andrew Baggaley. Anglik odniósł dość pewne zwycięstwo nad Kolarkiem 3:0.

Honorowy punkt dla przyjezdnych zdobył Tomasz Lewandowski. Grający trener Politechniki w starciu "trójek" po niezwykle zaciętym boju pokonał Artura Białka 3:2.

Dekorglass Działdowo vs PKS Kolping Frac Jarosław

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo pokonali w hicie siódmej kolejki Kolping Frac Jarosław 3:0. Po tej wygranej podopieczni Piotra Kołacińskiego powiększyli swój dorobek punktowy do 16 "oczek".

- Cała drużyna z Działdowa zagrała dzisiaj lepiej od nas i zasłużenie wygrała. Gratuluję im zwycięstwa - mówił po spotkaniu Wang Zeng Yi z Kolpinga Frac Jarosław. Popularny "Wandżi" we wtorkowy wieczór stoczył zacięty pojedynek z Patrykiem Chojnowskim, ulegając swojemu rywalowi 2:3.

Oprócz Chojnowskiego punkty dla gospodarzy zdobywali także Tang Peng i Jiri Vrablik. Zawodnik z Hongkongu, który przyzwyczaił w tym sezonie fanów do zwycięstw we Wschodzący Białystok Superlidze, pokonał Bartosza Sucha 3:1. Spotkanie siódmej kolejki okazało się udane dla Vrablika. Czech, który w pierwszej części rozgrywek gra ze zmiennym szczęście, tym razem zaprezentował pełnię swoich umiejętności i pokonał jednego z liderów jarosławian - Roberta Florasa 3:1.