Bez przełamania w Lyonie. Trwa fatalna seria wybitnego polskiego deblisty

Łukasz Kubot szybko zakończył występ w kolejnym turnieju. W Lyonie (ATP 250) partnerem polskiego tenisisty był Francuz Edouard Roger-Vasselin, z którym wcześniej grał również w Madrycie i Rzymie.

Łukasz Kubot Getty Images / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Łukasz Kubot do rywalizacji w 2022 roku przystąpił dopiero w marcu. Po US Open 2021 postanowił odpocząć od zawodowego tenisa i zrobić sobie przerwę. W tym tygodniu w Lyonie jego partnerem był Edouard Roger-Vasselin. Polak i Francuz odpadli w I rundzie po porażce 1:6, 6:7(2) z Ravenem Klaasenem i Nathanielem Lammonsem.

W pierwszym secie Kubot i Roger-Vasselin dwa razy oddali podanie, w drugim i szóstym gemie. W drugiej partii przełamań nie było. W tie breaku Klaasen i Lammons od 3-2 zdobyli cztery punkty z rzędu.

Dla Kubota był to pierwszy występ w Lyonie. Roger-Vasselin jest mistrzem tego turnieju z 2019 roku. Partnerem Francuza był wówczas Chorwat Ivan Dodig.

Kubot w tym sezonie pozostaje bez wygranego meczu w ATP Tour (bilans 0-7). W kwietniu wygrał jeden mecz w challengerze w Pradze (jego partnerem był Holender Robin Haase). Polak i Roger-Vasselin trzeci raz w tym roku odpadli razem w I rundzie, po Madrycie i Rzymie.

Roger-Vasselin na swoim koncie ma 22 deblowe tytuły, w tym jeden wielkoszlemowy. Wygrał Roland Garros 2014 razem z Julienem Benneteau. Ostatni triumf Francuz odniósł w lutym 2021 roku w Montpellier w parze z Finem Henrim Kontinenem.

Kubot w swoim dorobku ma 27 deblowych tytułów w głównym cyklu. Dwa ostatnie zdobył w 2020 roku w Acapulco i Wiedniu razem z Marcelo Melo. Wspólnie z Brazylijczykiem wygrali Wimbledon 2017. Pierwszy wielkoszlemowy tytuł Kubot zdobył w Australian Open 2014 wspólnie ze Szwedem Robertem Lindstedtem.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon, Lyon (Francja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 534,5 tys. euro
wtorek, 17 maja

I runda gry podwójnej:

Raven Klaasen (RPA) / Nathaniel Lammons (USA) - Łukasz Kubot (Polska) / Edouard Roger-Vasselin (Francja) 6:1, 7:6(2)