Idzie nowe. Polak powalczy o ćwierćfinał Rolanda Garrosa

Jan Zieliński osiągnął już w Paryżu największy sukces w Wielkim Szlemie. Polski tenisista i partnerujący mu Hugo Nys wygrali drugi mecz i awansowali do III rundy debla Rolanda Garrosa 2022.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński Getty Images / Steve Christo/Corbis / Na zdjęciu: Jan Zieliński
We wtorek Jan Zieliński i Hugo Nys udanie zainaugurowali występ w Paryżu, dzięki czemu Polak cieszył się z premierowej wygranej w Wielkim Szlemie. W czwartek nasz reprezentant i jego monakijski partner poszli za ciosem. Pokonali duet Benoit Paire i Albert Ramos 6:2, 6:3 w zaledwie 61 minut.

Francuz i Hiszpan postarali się o sporą niespodziankę, bowiem w I rundzie wyeliminowali utytułowany kolumbijski duet Juan Sebastian Cabal i Robert Farah. Jednak w czwartek ich gra była na dużo niższym poziomie. Wpływ na to miał także środowy bój Ramosa z Carlosem Alcarazem w II rundzie singla. 34-latek spędził na korcie z młodszym rodakiem aż cztery i pół godziny, co musiało się odbić na jego zdrowiu.

Paire starał się wspierać Ramosa przy siatce, ale nie zawsze mu to wychodziło. Co ciekawe w pierwszym secie Zieliński i Nys upodobali sobie grę przy serwisie reprezentanta Trójkolorowych. Francuz stracił podanie już w czwartym gemie. Potem Polak i Monakijczyk zaatakowali jeszcze przy stanie 5:2. Kapitalny return Zielińskiego zakończył trwającą 33 minuty premierową odsłonę.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Zieliński i Nys ani razu nie dali się przełamać. Decydujący cios ponownie zadali przy podaniu Paire'a. W ósmym gemie Francuz został zmuszony do błędu przy siatce. Przy break poincie Ramos zepsuł woleja i polsko-monakijski duet wyszedł na 5:3. Serwujący po zwycięstwo nasz tenisista zachował spokój. Obronił jedynego wypracowanego przez przeciwników break pointa i zakończył spotkanie przy pierwszym meczbolu.

Zieliński i Nys w znakomitym stylu awansowali do III rundy debla wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2022 i będą mieli sporą szansę na ćwierćfinał. Ich przeciwników wyłoni bowiem piątkowy mecz pary Ariel Behar i Gonzalo Escobar z duetem Lloyd Glasspool i Harri Heliovaara.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
czwartek, 26 maja

II runda gry podwójnej mężczyzn:

Hugo Nys (Monako) / Jan Zieliński (Polska) - Benoit Paire (Francja) / Albert Ramos (Hiszpania) 6:2, 6:3