Słowenka zmusiła do wysiłku faworytkę. Daria Kasatkina bezlitosna dla Meksykanki

Paula Badosa ma za sobą pierwszy poważny test w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2022. Spore problemy Hiszpance sprawiła coraz groźniejsza Słowenka Kaja Juvan. Daria Kasatkina nie dała szans Meksykance Fernandzie Contreras Gomez.

Paula Badosa PAP/EPA / MOHAMMED BADRA / Na zdjęciu: Paula Badosa
Paula Badosa (WTA 4) po raz trzeci bierze udział w Rolandzie Garrosie. W ubiegłym sezonie osiągnęła w Paryżu swój pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Tegoroczny występ rozpoczęła od rozbicia Francuzki Fiony Ferro. W czwartek czekało ją dużo trudniejsze zadanie, bo trafiła na Kaję Juvan (WTA 68), która w zeszłym tygodniu osiągnęła finał w Strasburgu. Hiszpanka pokonała Słowenkę 7:5, 3:6, 6:2.

W pierwszym secie Juvan z 2:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugim było jedno przełamanie, które Słowenka zdobyła na 4:2. Na otwarcie trzeciej partii Badosa oddała podanie, ale później osiągnęła znaczącą przewagę. Zdobyła sześć z siedmiu ostatnich gemów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu Badosa cztery razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Posłała 35 kończących uderzeń przy 25 niewymuszonych błędach. Juvan naliczono 34 piłki wygrane bezpośrednio i 32 pomyłki. Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Weronika Kudermetowa (WTA 29), która zaserwowała osiem asów i wygrała 6:3, 6:3 z Aleksandrę Krunić (WTA 114).

Jelena Rybakina (WTA 16) w 67 minut pokonała 6:4, 6:0 Katie Volynets (WTA 135). Kazaszka obroniła trzy break pointy i spożytkowała cztery z 11 szans na przełamanie. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 34 kończących uderzeń przy 26 niewymuszonych błędach. Amerykanka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i sześć pomyłek.

Daria Kasatkina (WTA 20) wykorzystała wszystkie sześć break pointów i w 56 minut rozbiła 6:0, 6:3 Fernandę Contreras Gomez (WTA 225). Dla Meksykanki, która wcześniej przeszła kwalifikacje, był to wielkoszlemowy debiut. Irina-Camelia Begu  (WTA 63) zwyciężyła 6:7(3), 6:3, 6:4 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 31). W pierwszym secie Rumunka wypuściła z rąk prowadzenie 5:3. W trzeciej partii wróciła ze stanu 2:4.