Novak Djoković bez kłopotów w pierwszym tygodniu. Rutynowe zwycięstwo Serba

Novak Djoković bez problemów przeszedł przez pierwszy tydzień wielkoszlemowego Roland Garros 2022. W piątek broniący tytułu Serb w trzech setach pokonał Aljaza Bedene i awansował do IV rundy. Jego kolejnym rywalem będzie Diego Schwartzman.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Novak Djoković
Czołowi tenisiści jak najmniejszym nakładem sił chcą przejść przez tydzień turnieju wielkoszlemowego. Podczas Roland Garros 2022 Novak Djoković wywiązał się z tego perfekcyjnie. W piątek broniący tytułu Serb pokonał 6:3, 6:3, 6:2 Aljaza Bedene i bez straty seta zameldował się w IV rundzie.

Przewaga Djokovicia od początku meczu była bezdyskusyjna. Serb świetnie serwował (dziewięć asów i 54 z 66 wygranych punktów przy własnym podaniu), w wymianach z głębi kortu był skuteczny (30 zagrań kończących) i nie popełniał wielu błędów (jedynie 18 niewymuszonych). Do tego ani razu nie dał się przełamać, a sam wykorzystał pięć z 11 break pointów.

To wszystko złożyło się na rutynowe zwycięstwo Serba - czwarte w czwartej konfrontacji z Bedene, 326. w karierze w imprezach wielkoszlemowych (więcej ma tylko Roger Federer - 369) i 84. w paryskiej imprezie (pod tym względem ustępuje jedynie Rafaelowi Nadalowi - 107).

W 16. w karierze występie w 1/8 finału Rolanda Garrosa najwyżej rozstawiony Djoković zmierzy się z Diego Schwartzmanem. W sześciu dotychczasowych pojedynkach Argentyńczykiem, w tym trzech na mączce, stracił trzy sety.

Oznaczony numerem 15. Schwartzman w piątek także odniósł przekonujące zwycięstwo. W dwie godziny i 15 minut wygrał 6:3, 6:1, 6:2 z Grigorem Dimitrowem, turniejową "18". Argentyńczyk ośmiokrotnie przełamał serwis Bułgara i w całym meczu zdobył 102 punkty, z czego aż 59 po niewymuszonych błędach rywala.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
piątek, 27 maja

III runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Aljaz Bedene (Słowenia) 6:3, 6:3, 6:2
Diego Schwartzman (Argentyna, 15) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) 6:3, 6:1, 6:2