Puchar Davisa: Przysiężny zapewnia Polsce triumf nad Wielką Brytanią!

Michał Przysiężny (ATP 678) w decydującej grze pokonał Daniela Evansa (ATP 302) 6:2, 6:1, 7:5 i zapewnił Polsce zwycięstwo na Wielką Brytanią 3-2 w meczu barażowym o Grupę I Euroafrykańską.

W czwartym gemie Przysiężny przełamał Evansa i po utrzymaniu własnego podania objął prowadzenie 4:1. W ósmym gemie Brytyjczyk popełnił podwójny błąd serwisowy, a następnie zagrywając slajsa wyrzucił piłkę poza kort i przegrywał 15-40. Polak wykorzystał już pierwszą piłkę setową, po tym jak Evans wpakował piłkę w siatkę.

W drugim gemie drugiego seta Evans obronił trzy break pointy, ale przy czwartym Przysiężnym popisał się efektownym forhendem. Po chwili Polak mimo, że przegrywał 15-30 to utrzymał swój serwis i prowadził już 3:0. W szóstym gemie Evans od stanu 0-30 doprowadził do remisu 30-30, ale potem wyrzucił prostą piłkę oraz popełnił podwójny błąd serwisowy. Przysiężny za pomocą serii znakomitych serwisów przypieczętował zwycięstwo w partii drugiej.

Trzeci set rozpoczął się od obustronnych przełamań. W szóstym gemie Evans korzystając z serii prostych błędów Przysiężnego zaliczył drugiego breaka i objął prowadzenie 4:2. Polak jednak natychmiast odrobił stratę, a następnie gładko wygrał własne podanie wyrównując stan seta na 4:4. W 11. gemie Przysiężny po raz trzeci w tym secie przełamał Evansa popisując się dwoma wygrywającymi bekhendami i jednym forhendem. Przy stanie 6:5 pochodzący z Głogowa tenisista serwował, by zapewnić Polsce zwycięstwo nad Brytyjczykami i miejsce w Grupie I Euroafrykańskiej na 2010 rok! Wykorzystał szansę i w ten sposób został bohaterem tenisowej Polski.

Puchar Davisa, baraż o I Grupę Euroafrykańską
Wielka Brytania - Polska, Liverpool
piątek - niedziela, 18-20 września 2009
wyniki

gra 1: Andy Murray - Michał Przysiężny 6:4, 6:2, 6:4
gra 2: Daniel Evans - Jerzy Janowicz - Daniel Evans 3:6, 3:6, 6:7(6)
gra 3: Ross Hutchins / Andy Murray - Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski 5:7 6:3, 3:6, 2:6
gra 4: Andy Murray - Jerzy Janowicz 6:3, 6:4, 6:3
gra 5: Daniel Evans - Michał Przysiężny 2:6, 1:6, 5:7

stan meczu: Polska wygrała 3-2 i zapewniła sobie utrzymanie w Grupie I Euroafrykańskiej, Wielka Brytania spada do Grupy II