Faworytki nie miały litości. Polka odpadła w Den Bosch

Tylko 52 minuty trwał piątkowy mecz Katarzyny Piter w deblu w turnieju WTA 250 w Den Bosch. Polska tenisistka i Belgijka Kimberley Zimmermann nie miały nic do powiedzenia w meczu z najwyżej rozstawioną parą, Weroniką Kudermetową i Elise Mertens.

Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann w kwietniu wygrały turniej ITF w Oeiras (Portugalia). W Den Bosch zanotowały drugi wspólny ćwierćfinał w sezonie. Wcześniej dokonały tego w Strasburgu. W piątek Polka i Belgijka były bezradne w starciu z faworytkami. Przegrały 1:6, 1:6 z Weroniką Kudermetową i Elise Mertens.

W ciągu 52 minut Piter i Zimmermann popełniły cztery podwójne błędy. Kudermetowa i Mertens zaserwowały trzy asy. Obroniły jeden break point i wykorzystały pięć z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyły 53 z 81 rozegranych punktów (65,4 proc.).

Kudermetowa i Mertens razem zdobyły dwa tytuły, w Stambule (2021) i Dubaju (2022). W tym roku zanotowały jeszcze finały w Dosze i Miami. Belgijka odniosła trzy wielkoszlemowe triumfy w deblu (US Open 2019, Australian Open 2021, Wimbledon 2021). Kudermetowa może się pochwalić finałem na londyńskiej trawie w ubiegłym sezonie.

Zimmermann i Piter w swoim dorobku mają po jednym deblowym tytule w WTA Tour. Obie wygrały turniej w Palermo. Belgijka triumfowała w ubiegłym sezonie razem z Nowozelandką Erin Routliffe. Polka zwyciężyła w 2013 roku w parze z Francuzką Kristiną Mladenović.

Libema Open, Den Bosch (Holandia)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów
piątek, 10 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Weronika Kudermetowa (1) / Elise Mertens (Belgia, 1) - Katarzyna Piter (Polska) / Kimberley Zimmermann (Belgia) 6:1, 6:1

Czy w 2022 roku Katarzyna Piter wygra turniej WTA w deblu?