Krótko, ale wymownie. Tak Iga Świątek zareagowała na wielki triumf Hurkacza

Iga Świątek nie mogła przejść obojętnie wobec triumfu Huberta Hurkacza w Halle. Raszynianka zamieściła na Twitterze gratulacyjny wpis.

Piotr Bobakowski
Iga Świątek WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Iga Świątek
Emoji "klaszczące dłonie" i "trofeum" - tak Iga Świątek zareagowała na wygraną Huberta Hurkacza w turnieju ATP 500 w niemieckim Halle. Liderka światowego rankingu WTA w gratulacyjnym tweecie (patrz poniżej) dodała też wymowny hasztag: #jazda.

To bardzo miły gest. Świątek i "Hubi" wspierają się podczas turniejów ATP i WTA. Wrocławianin w przeszłości wielokrotnie gratulował tenisistce zwycięstw i wygranych imprez. Teraz, po jego triumfie na kortach trawiastych w Halle, raszynianka miała okazję się odwdzięczyć.

25-letni Hurkacz w starciu z liderem rankingu światowego pokazał momentami "kosmiczny" tenis, zwyciężając w dwóch setach 6:1, 6:4. Rosjanin był bezradny wobec znakomitej postawy Polaka, a mecz finałowy trwał zaledwie 62 minuty.

Dla "Hubiego" to 5. zwycięstwo w turnieju z cyklu ATP Tour w karierze. Na trawie zwyciężył jednak po raz pierwszy. W poniedziałek (27 czerwca) rozpoczyna się wielkoszlemowy Wimbledon.