Problemy faworytek w Budapeszcie. Obrończyni tytułu wyszła z opresji

Rozstawiona z numerem drugim Włoszka Martina Trevisan straciła seta w meczu z notowaną na 386. miejscu Węgierką Natalią Szabanin. Problemów nie uniknęła też Kazaszka Julia Putincewa, która w Budapeszcie (WTA 250) gra jako obrończyni tytułu.

Martina Trevisan Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Martina Trevisan
Martina Trevisan (WTA 26) była rewelacją tegorocznego Rolanda Garrosa. Dopiero w półfinale uległa Amerykance Coco Gauff. Włoszka miała bardzo nieudany okres gry na trawie. Wystąpiła w dwóch turniejach i z obu odpadła w I rundzie (Bad Homburg, Wimbledon). W Budapeszcie wróciła do rywalizacji na kortach ziemnych.

We wtorek Trevisan nie uniknęła straty seta. Pokonała 2:6, 6:2, 6:0 Natalię Szabanin (WTA 386). W ciągu 98 minut Włoszka cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Ukrainką Kateryną Baindl.

Broniąca tytułu Julia Putincewa (WTA 32) wygrała 6:4, 6:1 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 76). Kazaszka od 0:4 zdobyła 12 z 13 kolejnych gemów. W pierwszym secie mogła przegrywać nawet 0:5. Odparła wtedy dwa break pointy, a w całym meczu obroniła ich 11 z 14. W ciągu 97 minut zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji.

Kolejną rywalką Putincewej będzie Laura Pigossi (WTA 125), która pokonała 7:5, 6:3 Rebeccę Peterson (WTA 92). Brazylijka w pierwszym secie wróciła ze stanu 3:5. Ana Bogdan (WTA 108) zwyciężyła 6:2, 5:7, 6:0 Pannę Udvardy (WTA 94). Węgierka w drugiej partii od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu, ale w trzeciej nie miała nic do powiedzenia.

Anna Bondar (WTA 53) wygrała 6:4, 6:4 z Jesiką Maleckovą (WTA 216). W drugim secie Węgierka odrobiła stratę z 0:2. W trwającym godzinę i 42 minuty meczu wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Elisabetta Cocciaretto (WTA 118) obroniła dwie piłki setowe i pokonała 7:6(7), 6:2 Rekę-Lucę Jani (WTA 129). Dalma Galfi (WTA 81) ruszyła w pogoń z 0:3 w pierwszej partii, ale ostatecznie przegrała 6:7(4), 3:6 z Despiną Papamichail (WTA 195).