Kiepski dzień Włoszek w Budapeszcie. Półfinalistka Rolanda Garrosa pokonana

Martina Trevisan straciła szanse na tytuł w turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Rozstawiona z numerem drugim włoska tenisistka uległa Węgierce Annie Bondar. Odpadła też inna Włoszka, Elisabetta Cocciaretto.

Martina Trevisan Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Martina Trevisan
Martina Trevisan (WTA 26) na otwarcie turnieju w Budapeszcie straciła seta z Węgierką Natalią Szabanin. W II rundzie męczyła się z Kateryną Baindl. W meczu z Ukrainką wróciła z 0:3 w pierwszym i z 1:5 w drugim secie. W ćwierćfinale Włoszka nie miała już tyle szczęścia. Przegrała 4:6, 1:6 z Anną Bondar (WTA 53). W pierwszej partii Trevisan roztrwoniła prowadzenie 2:0.

W trwającym godzinę i 42 minuty meczu Bondar wykorzystała sześć z 17 break pointów. Węgierka zdobyła o 12 punktów więcej od Trevisan (66-54). Włoszka w tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy półfinał. 25-letnia Bondar w obecnym sezonie zadebiutowała w imprezach najwyższej rangi.

Kolejną rywalką Węgierki będzie Bernarda Pera (WTA 130), która pokonała 6:4, 6:3 Elisabettę Cocciaretto (WTA 118). W ciągu 86 minut Amerykanka zgarnęła 27 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.

Julia Putincewa (WTA 32) prowadziła 6:0, 2:0 z Łesia Curenko (WTA 97), gdy Ukrainka skreczowała po 39 minutach. Kazaszka w Budapeszcie gra jako obrończyni tytułu. W II rundzie seta urwała jej Brazylijka Laura Pigossi.

W II rundzie Aleksandra Krunić (WTA 105) oddała gema Shuai Zhang. Tym razem rozbiła 6:0, 6:1 inną Chinkę Xiyu Wang (WTA 102). W ciągu 63 minut Serbka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Zdobyła 57 z 80 rozegranych punktów (71,3 proc.). W półfinale Krunić zmierzy się z Putincewą.