Dwa sety w starciu Chorwatki z Serbką. Znamy mistrzynię turnieju w Lozannie

Petra Martić została triumfatorką turnieju WTA 250 w Lozannie. W finale chorwacka tenisistka rozprawiła się z Serbką Olgą Danilović i zdobyła drugi tytuł w karierze.

Petra Martić PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Petra Martić
Olga Danilović (WTA 124) w Lozannie wygrała sześć meczów, dwa w kwalifikacjach i cztery w turnieju głównym. W niedzielnym finale zmierzyła się z Petrą Martić (WTA 85). Tytuł padł łupem Chorwatki, która pokonała Serbkę 6:4, 6:2.

W pierwszym secie Danilović z 0:2 wyrównała na 2:2. Przy 3:3 Serbka utrzymała podanie po obronie sześciu break pointów. Końcówka należała do Martić, która zdobyła trzy kolejne gemy. W drugiej partii Chorwatka przegrywała 1:2, ale później dominowała na korcie i uzyskała dwa przełamania.

W ciągu 90 minut Martić zaserwowała sześć asów i zdobyła 28 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 10 break pointów. Chorwatka po raz drugi zmierzyła się z Danilović. W I rundzie Australian Open 2021 lepsza była Serbka po trzysetowym boju.

Dla Danilović był to drugi singlowy finał w WTA Tour. W 2018 roku triumfowała w Moskwie po zwycięstwie nad Anastazją Potapową. Martić ma teraz bilans finałów 2-3. Pierwszy tytuł wywalczyła w 2019 w Stambule po pokonaniu Czeszki Markety Vondrousovej.

Danilović zdobyła tytuł w deblu, a jej partnerką była Kristina Mladenović. Finał nie odbył się, bo Norweżka Ulrikke Eikeri i Słowenka Tamara Zidansek oddały mecz walkowerem. Serbka zdobyła drugi tytuł w grze podwójnej, a dla Francuzki jest to 26. triumf.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)