Krótki finał. Kolejna Czeszka z tytułem w Pradze

Marie Bouzkova jako piąta czeska tenisistka wygrała turniej WTA 250 w Pradze. W finale reprezentantka gospodarzy była wyraźnie lepsza od Anastazji Potapowej.

Marie Bouzkova Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Marie Bouzkova
W Pradze tenisistki rywalizowały na kortach twardych. Tytułu nie obroniła Barbora Krejcikova, ale mistrzynią została inna Czeszka. W niedzielnym finale Marie Bouzkova (WTA 66) pokonała 6:0, 6:3 Anastazję Potapową (WTA 59).

Mecz trwał 71 minut. W pierwszym secie Bouzkova uzyskała trzy przełamania i oddała rywalce 11 punktów. W drugiej partii Czeszka od 2:2 zdobyła cztery z pięciu kolejnych gemów.

Bouzkova dwa razy oddał podanie, a sama wykorzystała siedem z 10 break pointów. Zdobyła 57 z 89 rozegranych punktów (64 proc.). Było to jej drugie spotkanie z Potapową. W marcu tego roku w kwalifikacjach w Miami Czeszka wygrała 6:3, 3:6, 6:4.

Bilans finałów obu tenisistek to 1-3. Potapowa w kwietniu tego roku triumfowała w Stambule. W 2018 zanotowała finały w Moskwie i Taszkencie. Bouzkova wcześniej przegrała mecze o tytuł po trzysetowych bojach w Monterrey (2020), Melbourne (2021) i Guadalajarze (2022). Czeszka w tegorocznym Wimbledonie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

Bouzkova wygrała turniej w Pradze jako piąta Czeszka od 2015 roku. Dołączyła do Karoliny Pliskovej (2015), Lucie Safarovej (2016), Petry Kvitovej (2018) i Barbory Krejcikovej (2021).

Livesport Prague Open, Praga (Czechy)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów
niedziela, 31 lipca

finał gry pojedynczej:

Marie Bouzkova (Czechy, 8) - Anastazja Potapowa (7) 6:0, 6:3

finał gry podwójnej:

Anastazja Potapowa (4) / Jana Sizikova (4) - Angelina Gabujewa / Anastazja Zacharowa 6:3, 6:4

Czy Marie Bouzkova zdobędzie kolejny tytuł w 2022 roku?