Co za dreszczowce w Kanadzie. Dwukrotna mistrzyni gra dalej

Niesamowite thrillery w Toronto (WTA 1000). Coco Gauff i Aryna Sabalenka stoczyły batalię naszpikowaną podwójnymi błędami. Tytułu nie obroni Camila Giorgi, która zmarnowała piłkę meczową i uległa Jessice Peguli. W kolejnej rundzie jest Simona Halep.

Cori Gauff PAP/EPA / Na zdjęciu: Cori Gauff
W Toronto przyszedł czas na III rundę. Ogromnych emocji dostarczyło spotkanie Coco Gauff (WTA 11) z Aryną Sabalenką (WTA 6). Zwyciężyła Amerykanka 7:5, 4:6, 7:6(4) po trzech godzinach i 11 minutach. Finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa popełniła 15 podwójnych błędów, a jej rywalka zrobiła ich o trzy więcej. Dzień wcześniej Sabalenka miała takich pomyłek 16, ale w dwóch setach pokonała Sarę Sorribes.

Sabalenka poderwała się do walki i z 5:7, 0:3 doprowadziła do trzeciego seta. W nim to Gauff odrobiła straty ze stanu 0:3. Amerykanka mogła przegrywać nawet 0:4, ale w czwartym gemie odparła break pointa. W całym meczu obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania i zdobyły po 131 punktów.

Kolejną rywalką Gauff będzie Simona Halep (WTA 15), która pokonała 6:2, 7:5 Jil Teichmann (WTA 21). W ciągu 90 minut Rumunka zniwelowała dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Zgarnęła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Dla Halep jest to dziewiąty występ w kanadyjskiej imprezie, rozgrywanej na przemian w Toronto i Montrealu. Po raz szósty awansowała w niej do ćwierćfinału. Jest jej triumfatorką z 2016 i 2018 roku. W obu przypadkach panie rywalizowały w Montrealu. W Toronto Rumunka grała w finale w 2015 i skreczowała w trzecim secie bitwy z Belindą Bencić.

Tytułu nie obroni Camila Giorgi (WTA 29), która przegrała 6:3, 0:6, 5:7 z Jessicą Pegulą (WTA 7). W pierwszym secie Włoszka wróciła z 0:2. W drugim zdobyła zaledwie 11 punktów. W emocjonującej trzeciej partii zmarnowała prowadzenie 4:2 i piłkę meczową w 10. gemie. W trwającym godzinę i 57 minut spotkaniu Amerykanka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów.