Pokaz siły! W taki sposób Hurkacz awansował do finału [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: ostatnia akcja meczu Hurkacz - Ruud w Montrealu
Twitter / / Na zdjęciu: ostatnia akcja meczu Hurkacz - Ruud w Montrealu

Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach Caspera Ruuda i awansował do finału turnieju ATP w Montrealu. Oto, w jaki sposób polski tenisista zapewnił sobie zwycięstwo.

W tym artykule dowiesz się o:

Polak wrócił do wysokiej formy. Po niepowodzeniu w Wimbledonie szybko wyciągnął wnioski i na twardej nawierzchni w Montrealu radzi sobie doskonale. Hubert Hurkacz w świetnym stylu awansował do finału kanadyjskiego turnieju, w którym zagra z Pablo Carreno.

W półfinale Hurkacz wyeliminował Caspera Ruuda. W pierwszej partii Polak musiał uznać wyższość przeciwnika (5:7), ale w dwóch kolejnych setach to Hurkacz był górą. Wygrał kolejno 6:3 i 6:2.

W ostatniej akcji meczu polski tenisista podszedł do siatki i czekał na błąd przeciwnika. Gdy ten trafił w siatkę, jasne stało się, że to Hurkacz zagra w finale. To, jak wyglądała ostatnia wymiana można zobaczyć w poniższym nagraniu.

Fani po zakończeniu spotkania od razu zwrócili też uwagę na zachowanie Hurkacza, który objął swojego rywala i obaj wymienili się uprzejmościami.

Mecz o tytuł odbędzie się w niedzielę (początek o godz. 22:00). Będzie to trzeci mecz pomiędzy Hurkaczem i Carreno na poziomie ATP Tour. Oba poprzednie rozegrali w minionym roku - w II rundzie w Cincinnati wygrał Hiszpan, a w finale w Metz lepszy okazał się Polak.