Pech Kamila Majchrzaka. Niepokojące wiadomości z USA

Reprezentant Polski mierzył się z Richardem Gasquetem. Rozpoczął energicznie, wydawał się być na dobrej drodze do przełamania, ale na początku trzeciego seta zszedł z kortu z powodu kontuzji stopy.

Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak wybrał się aż za ocean do amerykańskiego Winston-Salem, żeby przerwać złą serię. Wcześnie żegnał się z turniejami singlistów w Hertogenbosch, w Londynie, w Wimbledonie i w Kozerkach. Minęło prawie półtora miesiąca od poprzedniego zwycięstwa reprezentanta Polski z Dominikiem Koepferem. Odniósł je na początek sezonu na trawie.

Majchrzak grał już w tym roku z doświadczonym Richardem Gasquetem. Francuz w dobrym stylu rozprawił się z Polakiem na korcie ziemnym w Genewie i rozbudził oczekiwania rodaków przed występem w Rolandzie Garrosie. Tym razem Gasquet miał zamiar rozprawić się z Majchrzakiem przed US Open.

Polak rozpoczął mecz energicznie. Na korcie twardym zamierzał pokazać wyższość nad elegancko i technicznie grającym weteranem. Nie dość, że dwukrotnie obronił własne podanie, to na dodatek przełamał Francuza.

Prowadzenie 3:0 wydawało się być solidnym kapitałem, ale Gasquet potrafił żwawo doprowadzić do remisu 3:3. Od tego momentu tenisiści bronili własnego podania i o zwycięstwie Majchrzaka w pierwszym secie zdecydował tie-break. Było 5:4 dla Gasqueta, ale młodszy z tenisistów nie zamierzał odpuścić. Dwa mini breaki z rzędu dały piłkę setową na 7:5, która została wykorzystana.

Historia drugiego seta była podobna, ponieważ Kamil Majchrzak jako pierwszy odebrał serwis przeciwnikowi, ale na przełamanie powrotne nie trzeba było długo czekać. Szansa Polaka na oddalenie się została zmarnowana i kara nadeszła natychmiast. Zamiast 3:1 dla Majchrzaka, zrobiło się niebawem 6:2 dla Gasqueta.

W trzeciej partii rozegrano już tylko jednego gema, po którym Kamil Majchrzak przerwał mecz. Tenisista nie zdecydował się na dalszą grę z powodu kontuzji stopy. Przerwa medyczna w końcówce drugiego seta nie wystarczyła do poradzenia sobie z problemem.